221 000 dolárov Hermès Birkin stanovuje nový rekord v aukcii kabelky

maximálnu cenu, ktorú sú zberatelia pripravení zaplatiť za vzácny Hermès Birkin, ale na základe aukcie Christie v Hongkongu v pondelok ešte musíme nájsť. Jeden uchádzač je teraz šťastným majiteľom ružového krokodíla Birkin, ktorý vidíte vyššie, až do výšky 221 844 dolárov.

Podľa časopisu The Wall Street Journal Christie’s neodhalil totožnosť nového majiteľa tašky, ktorý sa ponúka telefonicky, hoci aukčný dom povedal, že väčšina uchádzačov aukcie bola súkromnými ázijskými zberateľmi. Predaj zahŕňal 366 pozemkov, ktoré sa predali celkom takmer 6 miliónov dolárov, čo ľahko porazilo odhad aukcie 3,25 milióna dolárov. Stále rastúca suma zberateľov je pripravená zaplatiť za tašky je neočakávaná aj pre tých, ktorí ich predávajú.

Taška je vyrobená z krokodíla Porosus s diamantmi umiestnenými do zlata. Predchádzajúci aukčný rekord pre kabelku bol 218 500 dolárov za večernú tašku, ktorú vlastnila Elizabeth Taylor, tiež na aukcii Christieho, podľa spoločnosti Fashion. Predchádzajúci rekord v taške Hermès bol viac ako 203 000 dolárov pre podobnú Birkin v červenej farbe z aukcií Heritage Auctions v roku 2011.

Cenový strop pre tieto tašky existuje niekde, ale ako ázijský trh naďalej rastie, je nepravdepodobné, že sme ho ešte celkom našli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.